بیوگرافی تاپ – 최승현

Choi Seung-hyun

 

?بیوگرافی تاپ?

نام: چویی سونگهیان

شناخته شده با نام های: T.O.P، Tempo، Tabi و Bingu TOP

تولد: 4 نوامبر 1987 سئول – کره جنوبی

محل اصلی تولد: جاسمیل دونگ – کره جنوبی

ژآنر: هیپ هاپ – کی پاپ – رپ

حرفه: رپر، خواننده، تهیه کننده، ترانه سرا، بیت باکسر، بازیگر، تهیه کننده موسقی، مدل

سال فعالیت: 2006 – تا حال حاضر

کمپانی و لیبل: YG Entertainment ، Big Bang، GD & TOP

 

چویی سونگهیان ( کره ای:  최승현) متولد 4 نوامبر سال 1987، بهتر با اسم هنری اش تاپ (T.O.P) شناخته شده، رپر، خواننده، ترانه سرا، مدل و بازیگر کره ی جنوبی که بیشتر به عنوان رپر اصلی  گروه هیپ هاپ کره ای، بیگ بنگ شناخته شده. تاپ در چندین دراما و فیلم از جمله،  I am sam، Iris، Nineteen، Commitment، 71: Into the fire و Tazza .

در سال 2010، تاپ و هم گروهی اش جی دارگون باهم همکاری داشتند و آلبوم، TOP & GD  را منتشر کرده. این آلبوم با سه سینگل (High High)، (Oh Yeah) و (Knock Out)، که هر سه این آهنگ ها در چارت های گائون جزو سه آهنگ برتر بودند، و با آهنگ High High  تبدیل به صدرنشین چارت ها شدند. جف بنجامین از طرف The American music magazine بیلبرد گفته که:« تاپ بخاطر سبک خاص رپش شناخته شده.»

 

سال های 2006 – 2009

به دنبال انتشار آلبوم ها و سینگل های گروه،تاپ شروع به کار روی فعالیت های سولو و تکی خودش کرد.در آپریل 2007، تاپ با همکاری هم گروهی هاش ته یانگ و جی دارگون در سینگل لکسی به اسم Super Fly  برای آلبوم Rush ، شرکت کرد. سپس در تابستان همان سال در موزیک ویدیویHello  از Red Roc همکاری میکند.

سپس تبدیل به اولین عضو از بیگ بنگ که شروع به فعالیت های بازیگری میکند، شد، با بازی در درامای KBS2  به نام من سم هستم (I am Sam). که داستان بهترین مبارز مدرسه یعنی چا موسین رو به تصویر میکشد.

تاپ همینطور در 10 نوامبر سال 2007 به عنوان مجری Music Core حضور داشت. در سال 2008 تاپ با آرتیست سبک r&b ، Gummy در آهنگ I’m Sorry و با خواننده ی کهنه کار اوم جونگ هوا برای سینگلش یعنی D.I.S.C.O. همکاری داشته و ZiA هم در سینگل  I only see you  با تاپ همکاری داشته.

در همان سال تاپ در دانشگاه دانکوک در رشته تئاتر پذیرفته شد.

تاپ سپس فعالیت های خودش رو بخاطر فعالیت های تبلیغاتی گروه برای مدتی کنار گذاشت.  بعد از بیشتر یک سال تبلیغات لوازم بیگ بنگ، تاپ با بازی در درامای Iris  به عرصه ی بازیگری برگشت. تاپ همچنین آهنگ Halleluja رو برای ترک این دراما به همراه ته یانک و جی دراگون ضبط کرد. به دنبال درامای Iris، تاپ و هم بندیش سونگری در یک فیلم 19  ایفای نقش کرد.

 

سال های 2010 – 2011: GT & TOP

در 10 ام نوامبر سال 2010 کمپانی وای جی اعلام کرده جی دارگونبه همراه هم گروهی خودش، تاپ، درحال انتشار یک آلبوم هستند، سپس هردو برنامه ای برای آلبومشون که در یوتوب به طور زنده پخش میشد ترتیب دیدند تا آلبومشون رو تبلیغ کنند. جی دراگون و تاپ سه سینگل به نام های: High High، Oh Yeah  و Knock Out  منتشر کردند. که هر سه قبل از انتشار آلبوم اصلی بودند. هر سه سینگل به موفقیت های بالایی دست پیدا کردند، درحالی که ترک  High High در راس چارت ها بوده، دو ترک دیگر در رتبه های دوم و سوم بودند. آلبوم در کریسمس منتشر شد، و در رتبه ی یک چارت گائون با پیش فروش 200 هزار نسخه قرار گرفت و در نهایت 130 هزار نسخه به فروش رسید.

با همکاری پارک میونگ سو، در برنامه ی اینفینیت چلنج فستیوال Seohae Ahn Highway  به اجرا پرداختن. همچنین جی دراگون و تاپ به همراه پارک بوم از گروه 2ne1  آهنگی به نام Oh Yeah را در 2 ژوئن 2011 منتشر کرده که تبدیل به All Kill  در تمامی چارت های موسقی کره شد.

برای این آلبوم جی دراگون و تاپ 3 موزیک ویدیو منتشر کردند که هرکدام برای ترک های

High High

Baby Goodnight

Knock Out

که موزیک ویدیوی Baby Goodnight اول از همه منتشر، با این حال این موزیک ویدیو دوبار بخاطر صریح و روشن بودن موزیک ویدیو ممنوع شده و زمان انتشار موزیک ویدیو ی Don’t go home  هم تا پایان ژوئن به طول انجامید.

 

سال های 2010 – 2012

تاپ با حضور خودش در فیلم 71: into the fire  در ژوئن سال 2010 نظرات و جایزه های زیادی رو در پایان سال برای خودش به ارمغان آورد. این فیلم در یک هفته یک ملیون بازدید داشته، و تبدیل به اولین فیلم کره جنوبی که به چنین بازدیدی در سال 2010 دست پیدا کرده، شد.

تاپ همینطور در طی بیگ شوی 2010 در ماه ژانویه برروی سولو دیبوت خودش کار کرد و سینگل “Turn It Up” رو در 21 ژوئن 2010 منتشر کرد. تیزر این سینگل به تنهایی در 48 ساعت 200 هزاربار در یوتوب مشاهده شد. و موزیک ویدیوی اصلی نیز در چند دقیقه هزاران کامنت و یک میلیون بازدید داشته. تاپ اولین آرتیست کره ای بوده که آهنگش به صورت جهانی در آیتونس منتشر شد. در 20 اکتبر 2010 تاپ برنده ی جایزه The Hallyu Popularity در 47 امین جشنواره Grand Bell Film  شد.

 

2013 – تا به حال

فیلمبرداری فیلم Alumni  ( تعهد یا Commitment) بخاطر تغییر کارگردان و برنامه های تاپ با گروهش بیگ بنگ بیشتر از یک سال به طول انجامید و تاپ در طی فیلم برداری دچار حادثه در یک سکانس درگیری شد و دستش با شیشه ای زخمی شد که درنهایت منجر به عمل جراحی دستش در همان روز شد. فیلمبرداری برای چند هفته بخاطر جراحتی که داشت متوقف شد اما تاپ به ادامه ی تور در کنار بیگ بنگ پرداخت.

 

فیلم در 21 ژانویه 2013 در  یونگین به تمام شد. در این فیلم تاپ نقش برادری که سعی در محافظت از خواهر کوچکترش را دارد. در این فیلم خیلی مهم بود که تاپ قدرت بازیگریش رو با نشان دادن احساسات و هیجان باهم نشان بدهد.

در آخر فیلم همه ی بازیگران اصلی شمع های    یک کیک را فوت کرده و به پایان رسیدن فیلم رو باهم جشن گرفتند. تاپ هم همچنین بیان کرد:« همه مدت زمان زیادی رو به سختی کار کردند. خیلی خوشحالم که به خوبی تموم شد. خیلی خوشحال بودم که بخشی ازین پروژه بودم.”

این فیلم در اکتبر 2013 در سینماها برروی پرده رفت.

در 5 ام اکتبر 2013 تاپ برنده ی جایزه Rookie Award  در جشنواره The Asia Awards  در فستیوال جهانی فیلم بوسان بخاطر نقشش در فیلم Alumni  یا “تعهد”  برنده شد. تاپ تنها بازیگر کره ای بود که در این جشنواره برنده ی جایزه در چهار بخش شد.

در نوامبر 2013 تاپ دومین سولوی خودش یعنی Doom Dada  رو منتشر کرد که بدون هیچ تبلیغاتی رتبه ی 4 ام چارت های کره رو به خودش اختصاص داده بود.

در دسامبر 2013 در طی Dome Tour  ژاپن بیگ بنگ تاپ به نیویورک رفته تا برا فوتوبوک FROMTOP با عکاس، هونگ جانگهیون همکاری کنه و کتاب  در آپریل 2014 منتشر شد. که به دنبال اون نمایشگاهی در مرکز هنر Horim در سئول برگذار شد که  کتاب های دیگه و عکس های اضافه تری به نمایش گذاشته شد.

در نیمه ی اول سال 2014 تاپ فیلم Tazza The Hidden Card  رو بازی میکنه که در اول ژوئن شروع به ساخت شد و تبلیغات فیلم هم خیلی زود در اوایل جولای شروع به پخش شد که به دنبال آن کنفراسی برگزار شد. در 3 سپتامبر سال 2014 فیلم به صورت آفیشیال در سینماها پخش و به یک میلیون بازدید کننده تنها در 5 روز رسید. و با گذشت یک هفته به 1.5 میلیون بازدید رسید.

پس از گذراندن بیشتر سال 2015 را در تور جهانی و تبلیغات برای آلبوم Made  (2006) تاپ در یک فیلم چینی-آلمانی به نام Out Of Control همراه سیلسیال چونگ به بازی پرداخت. فیلم قراره بر پخش در چین بوده. همینطور تاپ با فروش اثرهای هنری را در یک مراسم خیریه در هنگ کنگ به حراج گذاشته، مجموع 28 اثر هنری به قیمت 17.4 میلیون دلار در 3 اکتبر 2016 به فروش رسید، که بالاتر از قیمت تخمین زده شده یعنی 11.5 میلیون دلار بوده.

در 9 فوریه 2017 تاپ به طور رسمی خدمتش در ارتش را آغاز کرد.

 

Discography

Singles

 

همکاری ها با دیگر خواننده ها

 

فیلمگرافی

فیلم ها

 

موزیک ویدیوها (حضور داشته)

 

جوایز

 

?????????

تهیه شده توسط سایت و چنل :

AlwaysBigBang

مترجم : لما

?????????

هر گونه کپی برداری از لینکهای این سایت بدون ذکر منبع ممنوع میباشد

برای خوندن اخبار کامل و لحظه ای بیگ بنگ در چنل ما جوین شوید :

Telgeram : @AlwaysBigBang

 

برچسب‌ها: ,

3 comments to بیوگرافی تاپ

 • M.T.O.P

  لما کارت درسته

  پاسخ
 • راضی

  عاااالی بود
  ???

  پاسخ
  • VAMPIRE501

   ???????

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما
نام*
ایمیل*
وب سایت*