بیوگرافی جی-دراگون – 권지용

Kwon Ji-yong

 

?بیوگرافی جی-دراگون?

اسم: کوان جیونگ

اسم مستعار:G Dragon

تاریخ تولد:1988/8/18

 محل تولد:کره ی جنوبی-سئول
گوان جی یونگ با اسم مستعار G Dragonکه اسم واقعیش جی (G) یونگ (اژدها(dragon/ گرفته شده است،رپر،خواننده و آهنگساز،مدل و فشنیست اهل کره ی جنوبی است که پس از 6 سال کارآموزی در کمپانی YG Entertainment در سال 2006 به عنوان عضوی از گروه هیپ هاپ BIG BANG شروع به کار کرد.

 

او در 5 سالگی عضوی از گروه Little Roora در برنامه کودک تلویزیون بود و بعد از منتشر کردن آلبوم کریسمس،قرارداد آنها با کمپانی حامیشان فسخ شد ولی بعدا توسط کمپانی SM کشف شد و 5 سال به عنوان کارآموز(از 8 تا 13 سالگی) به خدمت آنجا درآمد.و درست زمانی از آنجا رفت که در رقص مهراتد یافته بود و تصویر روشنی از آینده اش نداشت.

سرانجام او در مدرسه توسط یکی از دوستانش با گروه رپر آمریکایی Wu-Tang Clan آَشنا شد و از آنجا به رپ علاقه مند شد و شروع به نوشتن رپ خودش کرد.او در سال 2001 در آلبوم هیپ هاپ Flex به عوان جوان ترین رپر همکاری کرد آن هم زمانی که فقط13  سال داشت.که موردتوجه شان از گروه دونفره ی جینوشان از کمپانی YG Entertainment قرار گرفت و توسط او به رئیس آنجا،یانگ هیون سوک،معرفی شد و به کارآموزی آنجا در آمد و تمام سال اولی که آنجا بودبه آوردن آب و تمیز کردن استودیو برای هنرمندان بزرگتر از خودش گذشت…

 

با اضافه شدن دونگ یونگ به(ته یانگ) به کمپانی،قرار شد که این دونفر یک گروه دونفره به اسم GDYB تشکیل بدهند ودرطول زمان کارآموزی چندین همکاری با سایر هنرمندان هم داشتند و سینگل هم منتشر کردند…تازمانی که قرار شد گروه دونفره ی آنها به گروه پسرانه ی چند نفره تبدیل بشود و موجب خشم و ناراحتی GD شد.

سرانجام کانگ دسونگ،لی سونگ هیون(سونگری)،جانگ هیون سونگ و چویی سونگ هیون (T.O.P)اضافه شدند .تاپ دوست و همسایه ی GD بود که اکثر اوقات وقتشان را با تمرین و رپ خواندن میگذراندند تا زمانی که خانواده ی GD به جای دیگری نقل مکان کردندولی وقتی تصمیم تشکیل گروه گرفته شد،GDبا او تماس گرفت و او نیز وارد گروه شد.

مراحل تشکیل گروه به صورت مستند از تلویزیون پخش شد و در طی آن جانگ هیون سونگ حذف و گروه هیپ هاپ BIG BANG با اعضای امروزی و GDبه عنوان لیدر گروه،19 آگوست سال 2006رسما کار خود را شروع کرد.

از آن موقع جی دی به عنوان آهنگساز و آهنگ نویس گروه…آهنگ های محبوب زیادی به کمک سایر آهنگسازان کمپانی برای گروه منتشر کرد.از جمله we belong together ،la la la و Forever with youبا همکاری پارک بوم.همچنین اولین اهنگ سولوی خودش به نام This Loveکه با الهام گرفتن از گروه مورد علاقه اش Maroon 5 نوشت.

در سال 2007،جی دی آهنگ Lies را برای آلبوم سولوی خودش نوشت ولی یانگ هیون سوک از او خواست که آهنگ را به صورت گروهی منتشر کنند و موجب تغییر و تحول بررگی در کار گروه شد و او را به محبوب ترین گروه کی پاپ تبدیل کرد.
آهنگ های دیگری از جمله Haru Haru و Last Farewell هم در سال 2008 مورد توجه زیادی قرار گرفتند.
در سال 2010 دو رپر گروه جی دی و تاپ یک زیرگروه به اسم GD&TOP تشکیل دادند و دو آهنگ Knock Out و High High آهنگهای محبوب این آلبوم شدند.

آلبوم های سولو:
در سال 2009 برای GD فرصتی پیش آمد و اولین آلبوم سولوی خود را به اسم Heartbreaker منتشر کرد و آهنگ heartbreaker محبوب ترین آهنگ شد و چارت ها را تسخیر کرد.به علاوه در این آلبوم CL و ساندارا پارک،ته یانگ و تدی (آهنگسازYGهم همکاری داشتند.
*ولی این آلبوم با مشکلاتی هم همراه بود.از جمله تهمت دزدی ادبی GD از رپر سیاه پوست آمریکایی FLO_RIDAکه میگفتند ریتم آهنگ Heartbreakerبا آهنگ Right Round او یکی است..همچنین اولین اجرای این آلبوم با اعتراض از سمت تلویزیون مواجه شد و اجرای آن را بدلیل وجود تخت خواب در ابتدای اجرا که GD از خواب بلند میشد مناسب همه ی سنین نمیدانستند.
انقدر بحث و جدال درمورد آهنگ heartbreaker بالا گرفت که در سال 2010 کمپانی YG اعلام کرد که FLO-RIDA شخصا به کره می آید و با GD ورژن دونفره ی این آهنگ را ساخته و اجرا میکنند.و جالب است که خود FLO-RIDA تحت تاثیر استعداد و ایده های GD قرار گرفته بود و خود او هم قبول نداشت که GD از روی آهنگ او سرقت ادبی انجام داده است.بعد از این ماجرا سوء تفاهم ها برطرف شد و سروصداها خوابید.

در سال 2011…هنگامی که بیگ بنگ مشغول آلبوم و آهنگ موفق Tonight بودند…GD دیگر ماجرای رسوایی مصرف ماریجوانا شد که مصادف با درگیر شدن دسونگ در تصادف رانندگی بود.
ماجرا از این قرار بود که وقتی بیگ بنگ مشغول مهمانی بعد از کنسرت بود و GD هم حسابی خورده بود و م*س*ت شده بود…به دستشویی رفت و آنجا یک غریبه به او سیگاری تعارف میکند و او هم از روی ادب قبول میکند.ولی پس از 1 پک میفهمد که آن سیگار عجیب است و آن را دور می اندازد….ناغافل از اینکه آن سیگار درواقع ماریجوانا بوده است.از او تست مو و ادرار گرفته میشود و جواب مثبت از آب درمیاید.
ولی با توجه به شواهد موجود و اینکه مقدار خیلی کمی بوده است GD توسط دادگاه بی گناه شناخته میشود و چندوقت ممنوع التصویر میشود.
سپس هردو نفر،جی دی و دسونگ،برای عذرخواهی و توضیح تمام ماجرا و برای اینکه دوباره بتوانند در عموم حاضر شوند در برنامه ی Healing Camp شرکت کردند و همه چیز را توضیح دادند و عذرخواهی کردند.

بعد از ماجرای وحشتناک…میرسیم به موفق ترین آلبوم بیگ بنگ ALIVE و آهنگ اصلی آن FANTASTIC BABY که توسط جی دی و تاپ و آهنگسازان YG نوشته شد و دوباره توانست بیگ بنگ را با شکوهی بیشتر از قبل به آغوش عموم بازگرداند و پلی شود که بیگ بنگ را از آسیب فروپاشی حفظ کند.

در ماه آگوست سال 2012،جی دی دومین آلبوم سولوی خود را به نام ONE OF A KIND منتشر و چارت ها را تسخیر کرد.از جمله آهنگ های بسیار موفق آلبوم میتوان به خود آهنگ ONE OF A KIND و That XX و CRAYON اشاره کرد.و بعد ازانتشار این آلبوم…تور جهانی آن آغاز شد که دریکی از کنسرت ها…پای GD پیچ خورد و رگ به رگ شد و با عصا در کنسرت هایش حضور یافت!

در سال 2013 جی دی آلبوم بسیار محبوب خود را به اسم کودتا COUP D’ETATمنتشر کرد که تم بسیار متفاوتی با دو آلبوم قبلی اش داشت.معروف ترین آهنگهای این آلبوم دو آهنگ COUP D’ETAT و Crooked بود و چهره ی جدید و بسیار متفاوتی را از GDنشان داد.او همچنین دراین سال حضور کوتاهی در میوزیک ویدیوی THE BADDEST FEMALE از CL داشت.
البته GDبرنده ی جوایز بسیاری از سایت ها و مراسم های مختلف هم شد و با آمار فروش آلبوم و برگزاری تور جهانی و کنسرت هایش…رکوردهای زیادی برجای گذاشت.از جمله جایزه ی بهترین هنرمند سولوی مرد با دو آلبوم کودتا و ONE OF A KIND

در سال 2014،فرصتی پیش آمد تا GD و دوست قدیمی اش،ته یانگ،همکاری ای داشته باشند.و آن دو سینگل GOOD BOY را به نوشته ی هردونفر و تدی منتشر کردند که سروصدای زیادی به پا کرد و کلی جایزه از آن خود کرد و چارت ها را تسخیر کرد.
همان سال آلبوم سولوی ته یانگ به اسم RISE منتشر شد که نویسنده و آهنگساز یکی از معروف ترین آهنگهای این آلبوم به اسم RINGA LINGA جی دی بود و خودش هم حضور کوتاهی در میوزیک ویدیوی آن داشت.و در آهنگ Stay with me هم همکاری کرد.

در سال 2015،آن هم بعد از وقفه ای طولانی بعد از آلبوم Alive،سرانجام YG خبر از کامبک جدید بیگ بنگ و آلبوم جدیدشان به اسم MADE داد که در آهنگسازی و آهنگ نویسی آن آلبوم ها GD نقش بخصوصی داشت. و چون GD عقیده داشت اگر آلبوم یک جا منتشر شود…ممکن است بعضی از آهنگها نشنیده باقی بمانند تصمیم گرفته شد که آلبوم در 4 ماه و هرماه 2 آهنگ منتشر شود.
آهنگهای MADE یکی یکی پس از انتشار در صدر چارت ها قرار میگرفتند و تا ماه بعدی که آهنگهای جدید بیایند…بیگ بنگ مشغول برنامه های تلویزیونی و اجراهایشان میشدند.
دو آهنگ اول این آلبوم Loser و Bae Bae
دو آهنگ دوم Bang Bang Bang و We Like 2 Party
دو آهنگ سوم IF YOU و SOBER
و دو آهنگ آخر که سال 2015 منتشر شد LET’S NOT FALL IN LOVE و ZUTTER بود که ZUTTER کامبک جی دی و تاپ پس از 5 سال محسوب میشد.
ولی این پایان آلبوم MADE نبود.آنها مستندی را به اسم Bigbang Documentary هنگام تور جهانیشان فیلمبرداری کردند و نمایشگاهی را هم برگزار کردند.آلبوم MADE مصادف با سالگرد 10 سالگی بیگ بنگ و همچنین آخرین آلبوم بیگ بنگ قبل از رفتن اعضا به سربازی بود.
به گفته ی جی دی…بااینکه قرار نبود کامبک انقدر عقب بیفتد ولی دوست داشتند که پایان این البوم را به طرفداران تقدیم کنند و درست زمانی باشد که طرفداران قبل از به سربازی رفتن آنها،این البوم را به یادگار از آنها داشته باشند.سپس آلبوم MADE با سه آهنگ FXXK IT,Last Dance و Girlfriend به نوشته ی GD به پایان رسید.

در سال 2017،جی دی با سه هنرمند مختلف در آهنگهایی همکاری کرد.با زایون.تی (یکی از هنرمندان وای.جی)در آهنگ Complex و با سای در آهنگ Fact assault و با IU در آهنگ Pallette که دو اهنگ Complex و Pallette موفقیت زیادی کسب کردند.او همچنین برند مد خودش خودش را به نام peaceminusone در نقاط مختلف جهان راه اندازی کرد.
جی دی سرانجام از اسم G Dragon خودش فاصله گرفت و آلبوم جدیدش را به اسم خودش (کوان جیونگ) در قالب یک USB منتشر کرد و آهنگ Untitled 2014 برای چندین هفته ی متوالی بدون هیچ اجرایی در صدر چارت ها قرار گرفت و برنده ی جوایزی از برنامه های مختلف شد.
او همیشه در برنامه ها و فرصت هایی که پیش میامد درمورد اینکه خیلیها G Dragonرا دوست دارند و آنطور که میخواهند میبیننش صحبت میکرد.او هربار با آلبوم هایش پیام هایی را به مخاطبانش میرساند با این محتوا که ممکن است G dragonی که میبینید همان آدم مغرور و پرزرق و برق و پولداری نباشد که شما انتظارش را دارید.و آلبوم کوان جیونگ سعی کرد که خود واقعیش را روی صحنه ببرد و از آن آدم پرزرق و برق فاصله بگیرد.
و آلبوم کوان جیونگ و تور آن که آخرین آلبوم جیونگ قبل از رفتن به سربازی محسوب میشود با حمایت و استقبال پرشوری مواجه شد و ثابت کرد که او همه جوره عشق دریافت خواهد کرد.چه به عنوان GDو چه به عنوان کوان جیونگ.

*جی دی از طرفداران برنامه ی تلویزیونی infinity challenge هستش و بیشتر از سایر اعضا در اون شرکت کرده است.اون سه بار در فستیوال موسیقی این برنامه یعنی سالهای 2009 و 2013 و 2015 شرکت کرد که سال 2015 ته یانگ هم همراهش بود.در سال 2009 با پارک میونگسو و در سال 2013 با جونگ هیونگ دون و در سال 2015 با هوانگ کوانگهی همکار شد.او در فستیوال ها سازنده ی اصلی آهنگها بود و توانست مهارت و توانایی های بی نظیرش را در موسیقی به نمایش بگذارد.او بااینکه از بازیگری خجالت مبیکشید ولی در ویژه برنامه ی این برنامه ی تلویزیونی یعنی Infinty company یا Muhan company دوبار به ایفای نقش پرداخت و توجه زیادی دریافت کرد.

*او 3 بار در برنامه ی Running Man شرکت کرد و معلوم شد که او بهترین دونده درمیان اعضای گروه است.

*جی دی از سال 2013 بخاطر تیپ عجیب وعلاقه اش به مد و برند های معروف..به فشن شوی chanel دعوت میشده است.

*او بارها درگیر شایعاتی مبنی بر قرار گذاشتن با مدل و بازیگر ژاپنی کیکو میزوهارا شد.کمپانی YG تایید که کرد که آن دو باهم دوست هستند ولی هیچوقت تاییدیه ای مبنی بر وجود رابطه ی خاصی نداد.

*در سپتامبر سال 2016،پیج اینستاگرام شخصی او هک شد و چندتا از عکس های خصوصی اش پخش شد و به دنبال خودش…شایعه ی قرار گذاشتن GD با مدل ژاپنی 19 ساله نانا کوماتسو را به همراه آورد که نه تنها YG این رابطه را تایید نکرد بلکه گفت برای تجاوز به حریم خصوصی هنرمندش اقدام قانونی انجام خواهد داد.
او چندین بار درگیر چنین شایعاتی شد ولی هیچوقت نه خودش و نه کمپانی YG چیزی را تایید نکردند.

 

?????????

تهیه شده توسط سایت و چنل :

AlwaysBigBang

مترجم : شهرزاد

?????????

هر گونه کپی برداری از لینکهای این سایت بدون ذکر منبع ممنوع میباشد

برای خوندن اخبار کامل و لحظه ای بیگ بنگ در چنل ما جوین شوید :

Telgeram : @AlwaysBigBang

برچسب‌ها: ,

9 comments to بیوگرافی جی-دراگون

 • 자흐라

  جی دی تو SM اموزش ندید تو YG اموزش دید غلطتتونو درست کنین.

  پاسخ
  • VIPoOne

   جی دی اول کارآموز SM بوده یه مدت بعد وارد YG شده
   بدون تحقیق و اطلاعات که چیزی نمینویسیم

   پاسخ
 • sh.mk

  عااااااااالی بود.ممنوووووون

  پاسخ
 • Pari

  ممنون خیلی خوب بود

  پاسخ
 • مهدیه

  عااااااااالیییییییی

  پاسخ
 • M.M.M.eeee.M.M.M

  عالی بود خیلی ممنون????

  پاسخ
 • Fati_m

  سلام خسته نباشید….من یکی از طرفدارای سایتتون هستم،خیلی از چیزایی که تو سایت گذاشتین رو دانلود کردم و ممنونم بخاطر سایت خوبتون…راستش یه مستند هس که درمورد جی دراگونه تازگیا تو اینستا چندتا کلیپ ازش دیدم و خیلی دنبالشم…شما آیدی اینستا دارید؟ میخوام تگتون کنم اونجا ک اگه میشه شما پیداش کنید برام واقعا ممنون میشم

  پاسخ
 • Zizi

  وااای خیلی جالب بود برام چه زندگی پر فراز و نشیبی داره، خیلی هیجان انگیزه، هر جور حساب میکنم خیلی آدم جالب و دوست داشتنی و با استعدادیه؛ بی صبرانه منتظرشم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما
نام*
ایمیل*
وب سایت*